HIVUS s.r.o.

Ako to funguje

img 05

Ionizácia vzduchu ako prírodný proces

Po búrke ihneď cítiť, že vzduch je sviežejší. Je to vďaka obrovskej sile elektrických výbojov, ktoré vyčistili atmosféru a dodali do ovzdušia novú energiu. Slnko, voda, vietor, stromy, rastliny i blesky uvoľňujú energiu, ktorá bez prestania rozbíja molekuly kyslíka na elektricky nabité atomárne ióny.

Vzájomným pôsobením rôzne nabitých kladných a záporných iónov vznikajú nové, energiou aktivované molekuly kyslíka. Ionizácia prebieha v prírode neustále a má skutočne blahodárne účinky. Obohacuje ovzdušie o energiu, ktorá je potrebná na čistenie a dezinfekciu atmosféry.

Rovnaký elektrofyzikálny proces sa využíva aj v prístrojoch Dezoster, ktoré simulujú prírodnú ionizáciu. Aktivujú proces samočistenia a dezinfekcie vzduchu a vytvárajú prirodzenú rovnováhu iónov ako v čistom sviežom vzduchu.

Špeciálne vysokonapäťové ionizačné trubice HIVUS sú základným aktívnym prvkom všetkých prístrojov Dezoster. Pomocou riadeného korónového výboja vytvárajú vzdušné ióny a vysokoenergetické kyslíkové atómy. Pre viac informácií o princípe pôsobenia ionizácie pri ošetrovaní vzduchu si stiahnite pdf.

Použitím týchto prístrojov dosiahnete:

  • výrazné zníženie počtu choroboplodných zárodkov
  • neutralizáciu zápachu
  • svieži vzduch obohatený o prirodzený elektrický náboj
  • zníženie elektrostatického náboja

Chcete spoznať ideálne riešenie pre Vás?

Pozrite si naše prípadové štúdie alebo nás neváhajte kontaktovať

Naši spokojní zákazníci: RAJEC logo kofola abba seafood ryba zilina bel